«Кімната безпеки» в ЗДО № 21 «Калинонька»

Міністерство освіти і науки  наголошує, що створення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу у закладах освіти є одним із головних пріоритетів держави під час війни в Україні. Одним із шляхів вирішення цього питання є створення «Кімнати безпеки» у закладах освіти.

«Кімната безпеки» – це всеукраїнський проект, мета якого вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування вміння надання першої домедичної допомоги відповідно до тематики місячників з правил дорожнього руху, пожежної безпеки, безпеки життєдіяльності, тижнів безпеки у закладі та відповідно тематичного планування.

Формування стійких та ключових компетенцій у дітей про безпечну поведінку завжди було одним із головних завдань для педагогів ЗДО № 21, а з 24 лютого 2022 року питання безпеки вийшло на інший рівень. Нині воєнні ризики є частиною життя, тому маємо бути готовими захистити себе і дітей. Війна змушує змінювати звичну поведінку: щохвилини може бути повітряна тривога, яку ми не можемо контролювати. З’явилось безліч небезпечних предметів, людей з якими треба знати і вміти, як себе поводити. Саме тому важливо розвинути нові навички, сформувати стійкі компетенції поведінки дітей під час перебування на вулиці і вдома.

Тому, в закладі освіти силами колективу створили та обладнали «Кімнату безпеки», яка покликана підвищити ефективність освітньо-виховної роботи з дітьми з питань особистої безпеки та захисту життя, а також формувати у дітей безпечний стиль поведінки в екстремальних ситуаціях, постійно продовжувати знайомити дітей з правилами дорожнього руху, поведінки на вулиці, в транспорті, вдома, з правилами протипожежної безпеки та поведінкою під час пожеж, а також інтегрувати родинне і суспільне виховання з проблем безпеки життєдіяльності дитини.

Відповідно до рекомендацій МОН України в «Кімнаті безпеки» нашого закладу дошкільної освіти зібрано матеріали для систематичної роботи з дітьми дошкільного віку з питань цивільного захисту, особистої безпеки, здорового способу життя, для здійснення надважливої освітньої діяльності: навчання дій персоналу та дітей у випадку надзвичайної ситуації, дії при знаходженні вибухонебезпечних предметів, навчання дітей правилам пожежної безпеки у побуті, дії під час виникнення пожежі, формування стресостійкості та вміння надавати самим собі та іншим допомогу.

Дану кімнату облаштували усім необхідним для проведення цікавих занять, на яких можна в доступній формі для дошкільнят познайомити з правилами пожежної, мінної безпеки, формувати навички самозахисту, надання домедичної допомоги, рятування в умовах надзвичайних ситуацій, облаштовано осередок психологічного розвантаження, де можна зняти напругу, позбутися страхів та заспокоїтися.

До уваги дітей є пізнавальні відеоматеріали, яскрава наочність, дидактичні матеріали, з допомогою яких педагоги можуть легко проводити заняття, поєднуючи його з розвагою. В нашій «Кімнаті безпеки» облаштовано осередки безпеки, де містяться штучні зразки індивідуального захисту, засоби пожежогасіння, інформація про правила поведінки в звичних та екстремальних ситуаціях, тематичні міні стенди з правил пожежної та мінної безпеки, правил дорожнього руху, матеріали для дидактичних та сюжетно-рольових ігор, іграшки тощо.

МОН України

ЕЛЕКТРОННА РЕЄСТРАЦІЯ В ЗДО